Szybkie kreacje na bal

bal0

Wymarzona balowa kreacja w kwadrans?

Decyzja o tym kim dziecko chce być na balu karnawałowym czasami przysparza nam wielu problemów. Kostium Batmana wisi w szafie, a dziecko chce być choinką. Gotowy strój prosiaczka nas wzrusza, a maluch koniecznie musi być lwem. Znajomi zapraszają na spontaniczny domowy bal przebierańców i choć nasze przedszkolaki mają stroje z balu to nasze niemowlaki i my same jeszcze nie. To wszystko przykłady z życia wzięte. Jak sobie poradzić? Polecamy atak igłą, nożyczkami i zszywaczem do papieru na stare koszulki, obrusy oraz brystole i odpadki biurowe. Z pomocą powyższych narzędzi i produktów na prawdę możemy wyczarować fantastyczne kreacje karnawałowe w niecały kwadrans.

Przykład 1. Mama „jabłonka”
Bierzemy zielony obrus, który zarzucony na plecy jak chusta i spięty agrafką z przodu stworzy swoiste ponczo koronę drzewa. Z czerwonego brystolu wycinamy jabłka i zszywaczem do papieru przyczepiamy do materiału. Wstążkę od kwiatów splecioną w gniazdko, z przyczepionym ptaszkiem również „montujemy” za pomocą zszywacza. Jabłuszka z choinki mogą nam posłużyć za kolczyki.

Przykład 2. Bobas „motylek”
Plastikową okładkę od starej dokumentacji projektowej traktujemy nożyczkami, tworząc skrzydła i czółka motyla. Czółka montujemy (zszywaczem lub igła z nitką) na opasce na głowę bądź czapeczce. Skrzydła ozdabiamy markerem lub pozostałościami naklejek z książeczek naszych przedszkolaków (jak na zdjęciu). Skrzydła przyszywamy do jakiejkolwiek koszulki. Tu akurat raczej rezygnujemy ze zszywacza, aby nic kruszynie nie wbijało się w plecki.

Najważniejszy jest pomysł. Przecież na bazie domowych zasobów można też wyczarować pirata (chusta, sztylet i pas) i księżniczki (korona z kartonu owiniętego „sreberkiem” spożywczym) i wiele innych bajkowych postaci.

Miłej zabawy!
Podziel się z nami swoimi kreacjami: redakcja@inzynierka.pl

Redakcja inżynierka.pl

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.