Ogród Keukenhof

keukenhof7

Wiosna za pasem, warto więc wybrać się do Holandii. Najbardziej kwiecistego i kolorowego wiosennego kraju w Europie. Już od końca lutego na miejskich rabatkach zaobserwować możemy ciekawe gatunki wcześnie kwitnących kwiatów. Jednym słowem raj dla botanika, romantyka marzyciela i estety. Szczyt kwiatowych przyjemności i poznania świata można osiągnąć już w marcu w przepięknym ogrodzie Keukenhoff zlokalizowanym w miejscowości Lisse. 7 milionów tulipanów, narcyzów, żonkili, hiacyntów i innych kwiatów cebulowych rośnie tu na 32 ha a ogród co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata już od ok 50 lat.

Infrastruktura ogrodu obejmuje fontanny, sadzawki, eksponaty współczesnej sztuki oraz punkty gastronomiczne. Znajdują się tu też pawilony wystawowe oraz specjalna trasa dla dzieci.

Ważne informacje:

Godziny otwarcia: 08:00 – 19:30 w czasie 24 Marzec – 20 Maj 2011

(Kasa biletowa otwarta do 18:00).

Parada kwiatów odbędzie się 16 Kwietnia 2011

więcej: http://www.keukenhof.com/

Zobacz też: „Nowe odmiany tulipanów”

Redakcja inżynierka.pl

Nasze sukcesy, to nie tylko kwestia zaufania i kompromisu. To przede wszystkim odpowiedzialność, rozsądek i jakość. Wprowadzamy nowy wymiar inżynierii. Kobieta inżynierka to spotkanie profesjonalizmu i piękna. Inżynieria jest dla kobiet, a kobiety dla inżynierii.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.